powrót do listy

Dzień Chorób Rzadkich 2024

Dzień Chorób Rzadkich obchodzony jest corocznie ostatniego dnia lutego. Pierwsze obchody miały miejsce w roku 2008, w 29 dniu lutego, jako najrzadziej występującego dnia w kalendarzu. Z tej okazji organizowanych jest wiele wydarzeń naukowych i popularnonaukowych mających na celu poszerzenie wiedzy i podniesienie świadomości o chorobach rzadkich.

Katedra i Zakład Genetyki Medycznej jest współorganizatorem konferencji "Spotkanie z niespotykanymi". W tym roku przypada już piąta jej edycja, a głównym organizatorem jest  Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej. Konferencja odbędzie się dnia 24 lutego 2024r. w formie zdalnej.

Na konferencję "Lekarz-Pacjent-Naukowiec współpraca w chorobach rzadkich", która odbędzie się dnia 28 lutego, zaprasza Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS). Konferencja będzie miała charakter w pełni wirtualny.

Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN zaprasza na obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich 29 lutego i 1 marca 2024r. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie, jednak istnieje także możliwość uczestnictwa on-line.

 

W imieniu organizatorów gorąco zachęcamy do uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach i poszerzania swojej wiedzy w zakresie chorób rzadkich!

Linki do wydarzeń znajdują się w tekście i zakładce "Wydarzenia" na naszej stronie.